BARIŞ PINARI HAREKATINA MECLİS DESTEĞİ
Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekâtına destek olmak amacıyla olağanüstü toplandı.
643 defa okunmuş - 26 Ekim 2019 - Cumartesi 17:15

AK Parti Meclis Üyesi Şükrü Averi ile İyi Parti Meclis Üyesi Özer Tunçtürk'ün katılmadığı toplantıda birlik beraberlik mesajı verildi. Oy birliği ile kabul edilen Barış Pınarı Harekâtıyla ilgili tek gündem maddeli toplantıda Türkiye'nin Suriye'de başlattığı operasyona tam destek verildi. Gün birlik ve beraberlik günüdür.

 

“Türkiye'nin kendi güvenliğini sağlamak amacıyla yurt içinde ve yurt dışında Suriye topraklarında başlattığı terörle mücadelenin meşru olduğunu hepimiz biliyoruz” diyen Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, “2011 yılı Mart ayında küresel güçlerin organize ettiği savaşta birçok masum kadın, çoluk çocuk ne yazık ki hayatını kaybetti. Bunun yanında Suriye ile en uzun sınırı olan memleketimiz, güzel vatanımız bu savaştan oldukça etkilendi. Bu uzun savaş döneminde birçok askerimizi, emniyet mensubumuzu, sivil vatandaşımızı şehit verdik. Barış Pınarı Harekâtı, özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle ve küresel güçlerin desteği ile başta Suriye'nin toprak bütünlüğünü hedef alan, sınır güvenliğimizi tehdit eden, bölgede kurulması planlanan tüm oyunları bertaraf etmiştir. Mehmetçik, bizim gözbebeğimizdir. Bu nedenle Serinhisar Belediye Meclisi, olarak bu operasyonu tüm kalbimizle destekliyoruz” dedi. 

 

AK Parti İlçe Başkanı Ali Özcan'ın olağanüstü toplantı yapılması ile ilgili dilekçesi üzerine 21.10.2019 Pazartesi günü gerçekleştirilen ve Barış Pınarı Harekâtına destek olunması amacı taşıyan Serinhisar Belediye Meclisi Toplantısı, üyelerin birlik, beraberlik konuşmaları ile sona erdi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...