SERİNHİSAR'A YENİ BİR KAYNAK KAZANDIRIYORUZ
Yeni sondaj kuyuları devreye girmeye başladı. Su şebekesi isale hattı projesi tamamlandığında su problemi tarihe karışacak.
1012 defa okunmuş - 07 Eylül 2019 - Cumartesi 16:04

Tartışmaların odak noktası haline gelen su sıkıntısı çözüme kavuşuyor. Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Denizli DESKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri “Biz tedbirimizi aldık. Serinhisar ilçesinde yeni su havzaları hazırladık. 5 tane halihazırda çalışan pompaya ilave olarak bugün de saniyede 8 lt'den günde 691 m3 su verecek olan 1 adet pompayı sisteme alarak toplamda 6 adet pompayı çalışır duruma getirdik. Ayrıca devam eden iş kapsamında da 100 m3, 400 m3, 500 m3 ve 700 m3'lük 4 adet içmesuyu deposunu da yakın zaman içinde devreye alacağız” diyerek şu açıklamalarda bulundular; 
“Önceki açıklamamızda da belirtildiği üzere su insani bir haktır konunun siyasetle, ödüllendirme veya cezalandırma gibi hiçbir alakası yoktur. Kamuoyu bunu böyle değerlendirsin.  

 

Serinhisar'da yapılan saha çalışmaları ve tüketim miktarı sürekli kayıt altına alınmış ve kurumumuz tarafından sürekli takip edilen bir hassasiyettir. 

 

Ancak bazı sıkıntılar yaşanmaktadır. 1980 yıllarında yapılan ve o günün şartlarına göre bitirilen içme suyu projesinde kullanılan asbestli su boruları günümüze cevap verecek niteliğini kaybetmiş durumdadır. Bu durumdan yola çıkarılarak Serinhisar ilçe merkezini kapsayan kanalizasyon, içme suyu ve atık su projesi başlatılmıştır. Milyonlarla ifade edilen bu yatırımın bitirilmesi için çalışmalar bütün hızıyla devam etmektedir. 

 

Bu yüzden su kaynaklarımızda sadece birini içme suyu isale hattına bağladık. Eski şebekenin dayanma gücü ne yazık ki fazla değil. Her an boruların patlaması gibi olaylarla karşılaşabiliriz. Bu olumsuzluk göz önüne alındığı için geçici olarak bu operasyon yapıldı. Yeni yıla inşallah yeni projelerimizle gireceğiz. Böylelikle Serinhisar'da su problemi tarihe karışmış olacak” denildi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...