SERİNHİSARSPOR, HAREKETE GEÇİYOR
BAL'da bir sezon geçirdikten sonra yeniden SAL'a dönen Serinhisarspor, yeni sezon çalışmalarına başlıyor.
876 defa okunmuş - 31 Temmuz 2019 - Çarşamba 16:12

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig'e Play-Out mücadelesinde aldığı yenilgiyle veda eden kırmızı-beyazlı ekip, 2019-2020 sezonunda Süper Amatör Ligde boy gösterecek. Mevcut kadrodan birkaç oyuncunun kalacağı ve yeni kadronun genç oyunculardan oluşturulacağı öğrenilirken Sportif Direktör Ayhan Özel, “Yönetim olarak hedefimiz 3. Lig. Geçen yıl olmadı ancak yeni bir planlama ile hedefe ulaşılacak. Yeni sezon için çalışmalar 10 gün içinde başlayacak” dedi.


Yeni sezonda kemik kadrosunu korumayı hedefleyen kırmızı beyazlılar, teknik direktörünü belirledikten sonra kadro çalışmalarına başlayacak. Yönetimden bazı isimlerin Altyapı Direktörü Aydın Aşkın ile yola devam edilmesinden yana olduğu öğrenilirken, teknik direktör konusunda kararın yakın zamanda verilmesi bekleniyor. Serinhisar'da yeni sezonda kadroya dâhil olacak isimlerin genç isimlerden oluşacağı öğrenildi. Yeni bir kemik kadronun kurmayı hedefleyen Hisar, bu sayede de gelecek için yatırım yapacak. Dış transferler de çalışmanın sürdüğü belirtilirken Uzun süredir Serinhisarspor'da oynayan Fatih Yiğen, Ziya Noyin, Yasin Ayaklı, Cüneyt Dev ve Kemal Keçeci ise yeni sezonda da kırmızı beyazlı formayı giymeye devam edeceği kesinleşti.


“Herkesin üzerinde bir hayal kırıklığı var. Bizim bunu kırmamız ve yola devam etmek için yeni bir güç oluşturmamız gerekiyor.” diyerek sözlerine başlayan Sportif Direktör Ayhan Özel,  “Yönetim Kurulumuz bir araya gelecek ve gelecek sezonun planını yapacak. Toplantıda teknik ekip için de karar verilecek. Ardından kadro çalışmaları başlayacak. Mevcut kadrodaki isimlerin çoğu kalmak istediğini bize bildirdi. Bu bizim elimizi güçlendiriyor. Eğer herhangi bir aksilik yaşanmazsa 10 güne kadar çalışmalara başlamış oluruz. Serinhisarspor'un hedefi profesyonel lig. Bunu geçen sezon başaramadık ancak yeni bir planlama ile hedefe ulaşmayı amaçlıyoruz” şeklinde görüşlerini aktardı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...