CUMHHUR İTTİFAKI’NIN BAYRAĞINI DALGALANDIRACAĞIZ
Halil Öztürk, Ak Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.
928 defa okunmuş - 22 Mart 2019 - Cuma 18:41

Uzun süreden beri işleri gereği yurt dışında olduğunu ifade eden Öztürk, “Genel Merkezimizin aldığı karara saygılıyız ve arkasındayız. Cumhur İttifakı’nın Serinhisar’da bayrağını dalgalandırmak için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz” dedi.

 

İşte Halil Öztürk’ün açıklamaları:

“Öncelikle seçimlerin Cumhur İttifakı’nı oluşturan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti’ye hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Biz ayrı bir siyasi partiyiz. Milliyetçi Hareket Partisi, kendine münhasır bir siyasi parti, kendine has bir siyasi kimliği var.

 

 

Bunun yanında Ak Parti de kendine has bir siyasi parti. Ama ülkede yaşanan bazı sıkıntılar sebebiyle, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli, ittifak olarak seçimlere girilmesi noktasında bir mutabakat sağladılar ve bu kapsamda da tüm Türkiye’de, bazı bölgelerde Ak Partili Belediye Başkan Adayları, bazı bölgelerde de Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkan Adaylarıyla Cumhur İttifakı yerel seçimlerde temsil edilecek.

 

Tabi biz Milliyetçi Hareket Partisi mensubu olarak, Genel Başkanımızın izlediği politikanın karşısında bir politika izleme şansına sahip değiliz. Çünkü Genel Başkanımızın ‘Önce Ülkem ve Milletim’ dediği bir noktada biz farklı bir düşünce içinde olamayız.

 

Hepiniz biliyorsunuz, bizlerin de bir adaylık dönemi oldu ama biz o süre içinde şunu ifade ettik, dedik ki; ‘Genel Başkanımız ve Genel Merkezimiz Cumhur İttifakı kapsamında neyi uygun görürse, biz de orada yer alırız.

 

Netice itibariyle, Serinhisar’da Ak Partili Sayın Şeref Turhan’la bu seçime girilmesi kararı alındı. Sonuçta Ak Parti’nin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Merkezleri’nin almış olduğu bu karar doğrultusunda biz de aynı kararı aynı şekilde destekleme kararı aldık.

 

Dolayısıyla seçimler inşaallah memlekete, millete Serinhisarımıza hayırlı uğurlu olsun ve inşaallah kazanan Cumhur İttifakı olsun diyorum.

 

Zaman zaman farklı konular gündeme geldi. Uzun zamandan beri işim gereği yurt dışındaydım. Denizli’ye yeni geldim ve teşkilattaki arkadaşlarla bir araya geldik. Bu gün de sizlere iadei ziyarette bulunalım istedik. Burada seçimin Cumhur İttifakı kapsamında başarıya ulaşabilmesi için biz de Milliyetçi Hareket Partisi olarak, elimizden gelen her türlü çabayı göstererek, bu seçimde Cumhur İttifakı’nın bayrağının dalgalanması için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz. Hayırlı olsun.”

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...