BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SINIFI HİZMETE GİRDİ
Serinhisar İmam Hatip Ortaokulu bir yeniliğe daha imza attı. Bilişim Teknolojileri adı altında hizmete giren 15 bilgisayarlı sınıfın açılışı gerçekleştirildi.
697 defa okunmuş - 16 Şubat 2019 - Cumartesi 18:18

Hayırsever işadamlarının desteğiyle hizmete giren yeni ünitenin 34 bin TL'lik katkı sayesinde okula kazandırıldığını aktaran Okul Müdürü Ümit Emlak, “15 bilgisayar ve bir adet robotik setle desteklenen yeni sınıfımızdan tüm öğrencilerimiz yararlanacak. Bu sistemle çocuklarımız robotik kodlamanın önemini ve eğitim alanındaki yerini öğrenmiş olacaklar. Ayrıca günümüzün öne çıkan meslek kolu olan bilişim konusunda kurslara katılacaklar” dedi ve yeni hizmet birimi hakkında düşüncelerini şöyle paylaştı;
“Bilişim Teknolojileri Sınıfı'mızın açılışını Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kobaş, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Kabukçu, Şube Müdürümüz Ahmet Dönmez, hayırseverlerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirdik.

Robotik Kodlama Eğitimi Nedir?
Robotik eğitimleri, çocukların motor kabiliyetlerinin gelişme-sine ve mekanik düzeneklerin çalışma prensiplerini öğrenme-lerine yardımcı olmaktadır. Bu setler, çocukların sadece motor becerilerini ve mekanik yeteneklerini geliştirmemektedir. Çocukların sahip olduğu bu setler, programlanabilir olmaları sebebiyle çocukların algoritma mantığını da kavramalarını sağlamaktadır. Algoritma, bir problemin çözümü için gerekli olan adımları belirten bir terimdir. Bunu öğrenen ve geliştiren çocuklarsa, hayatlarında karşılaştıkları her sorun için çözüm üretebilme becerisini elde etmiş demektir.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...