SERİNHİSAR SİYASETİN KARARINA ODAKLANDI
CHP'de Hüseyin Gemi, Büyük Birlik Partisinden Avni Gemi, İYİ Parti beklemede. AK Parti'de heyecan, MHP'de büyük beklenti hâkim.
1906 defa okunmuş - 02 Ocak 2019 - Çarşamba 13:55

Serinhisar'ın siyasi tablosu şimdilik böyle. Belirsizlik oldukça kötü bir duygu. İşte şu denilse büyük düğüm çözülecek.
Bugün mü yarın mı? Kahve köşelerinin, siyasi teşkilatların ana gündem maddesi.
Denizli başta olmak üzere yüzlerce ilçenin, beldenin, köy ve kasabanın geleceğini belirleyecek, idari kesimini şekillendirecek kararlar masada.

 

İl, ilçe teşkilatları, kamuoyu araştırmaları, sivil toplum kuruluşlarının önerileri, seçmenin vatandaşın gönlündeki aslanların profilleri artık siyasetin karar vericilerinin önünde.

 

Bir tarafta Cumhur İttifakı diğer tarafta Millet İttifakı. Liderlerin görüşmeleri, taktikleri, ince hesapları son rötuşlarla tamamlandı.
Bugün bir ihtimal var. Yarın ise sanki büyük gün gibi. İstanbul birinci sırada. Geride ilçeler ve beldeler. Umut, insanların ekmeğiymiş, karnı aç olsa da. Siyaset işte böyle bir şey. Dostuna tavsiye edilmez, düşmana teslim edilmez!
Düşman meselesini ciddiye almamak gerek. Mecazi bir ifade amiyane bir tabir. Önemli olan gönüllerin birlik olması. Gerisi hoş bir seda.

 

AK Parti ve MHP'de akil insanların ortak görüşü. Patronlar ne derse o olsun, kabulleniriz. Nifak sokma hamlelerinin farkındayız mesajını herkes almalı, herkes görmeli fikrindeler.

 

Hani hep söyleriz ya Hayırlısı olsun diye. İşte toplumun ortak duruşu, ortak meziyeti. Türk insanının kaderciliği ve gelişmelere karşı soğukkanlı tavrı. Şimdilik gelişmeler böyle.

 

Serinhisar'ın ilçe yaşayanlarının gelecek 5 yılına yön verecek kararlar ve seçmenin tavrı. Bugün ve yarın belirsizlik ortadan kalkacak, insanlar işine bakacak. Koltuğa talip olanlar da seçilmenin yollarını arayacak. Ne diyelim Hayırlısı Olsun…

 

Ahmet Beydemir

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...