SİYER-İ NEBİ ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR
Siyer-i Nebi Yarışması ve Kariyer günleri kapsamında Eğitimci Yazar ve AGD Bölge Başkanı Şakir Tarım, Yatağan Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle bir araya geldi.
594 defa okunmuş - 21 Aralık 2018 - Cuma 15:13

Gençlere karşı yapmış olduğu konuşmasında, Gençliğin bir ülkenin maddi ve manevi kalkınmasında önemli bir rol üstlendiğini belirten Tarım, “Biz gençliğimizin örnek olmasını, önder olmasını arzuluyoruz. Bunun için de en büyük kariyer sahibi ve örneği gençlerimize Peygamber Efendimizi gösteriyoruz.” Irkçılık, tekebbür, ahlaki çürümüşlük, bireyselleşme, bencillik vb. hastalıklar peygamber reçetesi ile tedavi edilmeyi bekliyor. İnsanlığın insani değerlerini yitirdiği bir dünyada O’nun mesajını anlamak ve günümüz gençliğine bir ilaç gibi takdim edip ulaştırmak elbette bizim vazifemizdir"

 

İşte bu yüzden Anadolu Gençlik Derneğimiz Siyer-i Nebi Yarışması düzenliyor dedi. Hz Peygamberin sadece belirli gün ve haftalarda anılmaması gerektiğini belirten Tarım, Peygamberi hayatın her anında ve alanında anlamak gerektiğini söyledi. Gençliğimizin Hz Muhammed’in (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) yaşantısını kendi hayatlarına tatbik etmelerini ve O’nun ahlakıyla ahlaklanmaları gerektiğini ifade ederek, “Hz Muhammed (s.a.v) gelmeden önce her türlü zulüm ve kötülük vardı ancak o geldikten sonra yeni bir medeniyet ortaya çıkmıştır” dedi. Her zaman ve her asırda yegane örneğimiz olan, Peygamberimiz, Baş Öğretmenimiz, Baş komutanımız Hz Muhammed (s.a.v)’in dünyaya teşrif edişinin 1447. Yılı kutlu olsun.

 

Allah  İstanbul’da, Halep’te, Arakan’da, Doğu Türkistan’da, Yemen de ve dünyanın mazlum coğrafyalarında akan kanların durmasına ve bizleri İslam Birliği yolunda çalışmamız gerektiğini idrak etmeyi nasip etsin” şeklinde dua ederek konferansına son verdi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...