MEHMETÇİK, SERİNHİSAR LEBLEBİSİYLE TANIŞTI
Serinhisar’dan Gönderilen Leblebiler Afrin’de görev yapan Mehmetçiklerimize ulaştı.
1972 defa okunmuş - 16 Mart 2018 - Cuma 14:51

Leblebi üreticilerinden toplanan 16 bin poşet leblebi ve kuruyemiş ürünü Afrin' de teröristlerin korkulu rüyası olan Mehmetçiklerimize ikram edildi.

Yaklaşık bir ay öncesine dayanan kampanya faaliyeti geçen hafta yardım tırının uğurlanmasıyla son bulmuştu.

Serinhisarlı esnaflardan toplanan yaklaşık 4 bin kg leblebi ürünü küçük paketler halinde hazırlanarak araca yüklenilmiş ve yapılan törenle toplanma merkezi gönderilmişti.

 

“Buradaki Serinhisar Leblebisi' nin Mehmetçiklerimize ulaştığını öğrendik. Askerlerimiz ile diğer güvenlik güçlerimizin sosyal medya vasıtasıyla bu özel günü paylaşmaları bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir” diye duygularını paylaşan İlçe Müftüsü Ramazan Coşkun, “ Böylelikle tüm yorgunluğumuzu unuttuk. Bu güzel oluşuma destek veren tüm kardeşlerimi kutluyorum.

Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası ve tüm vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için savaşan, gerektiğinde gözünü kırpmadan canını veren askerlerimiz ve güvenlik güçlerimiz için ne kadar uğraşsak azdır. Bizim amacımız kahraman ordumuzun yanında olduğumuzu htirmek, kalplerimizin ve dualarımızın onlarla birlikte olduğunu belirtmek adına yapılmış bir çalışmadır, safımızı ortaya koyan bir uğraştır.

Bu sebeple kampanyamıza destek veren ilçemiz esnaflarımıza,  tüm işlemlerde seferber olan Müftülük personelimize, kınalı kuzularımıza poşetler ile leblebi ikramını hazırlayan ilçemiz kadınlarına bir kez daha teşekkür ediyorum. Emeği geçenlere Allah razı olsun dileğimi sunuyorum” dedi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...