PARKLARDA OYNAYAN ÇOCUKLAR ALLAH'A EMANET
Şehit Ahmet Kabukçu Parkı ve ilçemizin tek mesire ve piknik alanı konumundaki Çamlık Aile Parkı'ndaki çocuk oyun alanlarının tehlikeye davetiye çıkardığı söylendi.
1762 defa okunmuş - 31 Temmuz 2017 - Pazartesi 15:15

Her gün onlarca çocuğun akın ettiği ilçe merkezindeki oyun parkurunun hiç kontrol edilmediğini iddia eden vatandaşlar “yaklaşık 1,5-2 metre uzunluğunda ki mızrak görünümlü demir profili aylardır boşta duruyor. Bir Allah'ın kulu gelip basit bir şekilde halledilecek mesele ya el atmıyor. Anlaşılır gibi değil” dediler ve şu hususlar paylaşıldı.

“Her gün bir çok yetkilinin gelip geçtiği bir yerde bulunan bir oyun alanından bahsediyoruz. Sabahtan akşama kadar yüzlerce çocuğun vakit geçirdiği bu oyun parkı, sanki kaderine terk edilmiş. Ne günlük temizlik yapılıyor ne de kontrole gelen var. Bunun yanında sıcak yaz günlerinin tek teselli kaynağı Çamlık Aile Parkı bünyesindeki oyun alanıysa bundan beter. Salıncakların yüksekliğinden mi bahsedelim, emniyet kemerinin hiç olmadığından mı? Yoksa meyili tam bir felaket olan ve küçük çocukların vazgeçmediği kaydırakların iniş bölümüne konulmuş garip görünümlü taşlardan mı dem vuralım bilemedik. Kontrolsüz bir şekilde anne babasından habersiz buraya gelen bir çocuk eğer kazaya uğramıyorsa bu Allah'ın bir lütfu'dur.  Böyle önemli yerler ihmal ediliyorsa varın mahalle aralarına kurulmuş parkların halini artık siz düşünün” dediler.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...