100. YIL BULVARI ÇİLE MERKEZİ OLDU
Çevre yolundan ilçe merkezine çıkan 3 yoldan biri olan 100. Yıl Bulvarı'nın hala kapalı tutulması tepkilere neden oluyor.
2939 defa okunmuş - 31 Temmuz 2017 - Pazartesi 12:02

Çevre yolundan ilçe merkezine çıkılan 3 yoldan biri olan 100. Yıl Bulvarı’nın hala kapalı tutulması tepkilere neden oluyor.
Yeni Hükümet Konağı inşaatı sebebiyle inşaat boyunca kapatılan güzergahın insan ve araç trefiğini olumsuz yönde etkilemesi hem bölge esnafını hem de ilçe yaşayanlarını tedirgin etmeye devam ediyor. 

 

Konu hakkında bilgisini aldığımız Aşağı Mahalle Muhtarı Fehmi Hamamcı ve esnaflar “Bu yol yaklaşık 1,5 yıldan bu yana kapalı vaziyette duruyor, inşaatın ilk aşamasında beton mikserlerinin biri gitti biri geldi ama şimdi durumu daha farklı seviyede” dediler ve yaşanan sıkıntıya şöyle dile getirdiler.

 

“Malumunuz üzerine iki şeritten ibaret olan 100. Yıl Bulvarı'nın tek şeridi inşaat bölgesinin uzunluğu kadar trafiğe kapatıldı. Dolayısıyla bazı zorluklar da hayatımızın bir parçası haline geldi. Tek şeritten gidip gelmek zorunda kalan araçlara bir de insan trafiği eklendi. Kapalı pazar yerine veya ana yola gitmek durumunda olan insanlarımız mecburi olarak bu güzergâhı kullanmak zorundalar.

 

Bunun yanında bir de sorumsuz sürücülerin tek şeritli yolda park etmeleri işin cabası oldu. Derdimizi nereye anlatacağımızı bilmiyoruz. Halk toplantıları başta olmak üzere her platformda bu olumsuzluğu ortaya koyduk. Ancak bir sonuç çıkmadı.
100. Yıl Bulvarı'nın bir kısmını kapatan inşaat firması bu bölgeyi inşaat atıkları için kullanıyor. Aynı durum inşaat aşamasına geçilen Kültür Merkezi Projesi çevresi için de geçerli. Ana yolun bir kısmı güvenlik tedbirleri amacıyla kapalı durumda. Ama meydan sokak da firmanın tasarrufuyla el konulmuş vaziyette. Bu memleket bu kadar mı sahipsiz? Niye bir yetkili çıkıp bu olumsuzluğu görmez, görmezlikten gelir anlamış değiliz. Eğer bu konuda gücünüz yetmiyorsa söylensin ki biz gücü olan merkeze gidelim” sözleriyle sistemde bulundular.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...