MÜFTÜLÜK HİZMET BİNASI PROJESİ BAŞLIYOR
İlçe Müftülük Hizmet Binası projesi için geri sayım başladı.
1762 defa okunmuş - 15 Mayıs 2017 - Pazartesi 12:27

Aşağı mahalle 100. Yıl bulvarı üzerinde bulunan arsaya yapılacak ilçe Müftülük Hizmet Binası projesi için geri sayım başladı.

Projenin tüm safhasının tamamlandığını söyleyen ilçe müftüsü Ramazan Çoşkun “Bugün yarın temel atma aşaması ile Bismillah deyip inşaata geçilecek” dedi ve gelişmeleri şöyle özetledi.

“Arsanın bir kurumdan Diyanet İşleri Bakanlığı’na devredilmesiyle başlayan uzun bir süreç yaşandı. Gerekli resmi yazışmaların ardından proje aşamasına geçildi. Projemiz Bakanlığımızca uygun görüldü ve tasdik edildi. Ben burada Ak Parti İlçe Başkanı Halil Akoğlan beye şahsım ve kurumum adına göstermiş olduğu ilgi ve çabasından dolayı teşekkür ediyorum. Neticede bir yatırım bir hizmet birimi kendiliğinden gelmiyor” dedi.

Selçuklu mimarisi tarzında yapılacak binanın 4 kattan oluşacağını aktaran ilçe Müftüsü Ramazan Çoşkun proje maliyeti 1 milyon 500 bin veya 1 milyon 600 bin TL civarında gerçekleşecek.

Zemin ve birinci kat müftülük hizmet binası, bir üst kat ise 4 veya 5 sınıflı bir Kur'an Kursu olacak şekilde dizayn edildi.

Son katı ise yaklaşık 350 – 400 kişilik bir konferans salonu olarak değerlendireceğiz. Çok yönlü salonun hem kurumumuz hem de ilçemizde yapılacak aktivitelere ev sahipliği yapacağını belirtmek isterim.

Diyanet İşleri Başkanlığımız projenin belli bir kısmını karşılayacak. Geri kalanını ise yardımsever kardeşlerimizin desteğiyle tamamlamayı düşünüyoruz” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...