ALTYAPI İHALESİ TAMAMLANDI
Serinhisar İlçe Merkezi İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke yenileme çalışmaları önümüzdeki günler içinde başlatılacak.
1449 defa okunmuş - 25 Şubat 2017 - Cumartesi 09:34

İller Bankası marifetiyle yapılacak yatırım projesi 21.02.2017 tarihinde Ankara'da gerçekleştirilen ihale sonunda resmiyete taşındı.

İhale aşamasının ardından prosedür gereği 15 gün içinde sözleşme imzalanacağını hatırlatan Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş bu işleme müteakip inşaat aşamasına geçilecek dedi şu bilgileri paylaştı.

“Sanırım önümüzdeki ay içinde proje işlerlik kazanacak ve inşaat işlemleri start almış olacak. Dolayısıyla ilçemizin en önemli sorunlarından biri olan bu problemde tarihe karışacak.

Aldığımız bilgiye göre 55 firmanın ihaleye girdiğini öğrendik. İhaleyi alan firma belli. Ancak resmi prosedür içinde yer alan süre sonunda bir açıklama yapılacak” dedi.

Bu süre zarfında vatandaşlarımızdan sabır ve anlayış bekliyoruz diye sözlerini sürdüren Mehmet Kobaş Yatağan Mahallemizdeki şebeke çalışmaları bir çok vatandaşımızın şikayetine yol açtı. İnsanlarımız haklı ancak elden gelen bir şey yok.

Hemen hemen aynı durum ilçemizde de yaşanacak. Benim vatandaşlarımızdan bir tek isteğim var o da sabırlı davranmalarıdır. Toz, toprak, çamur olmadan, rahatsız olmadan bu işler yerine gelmiyor. Neticede her nimetin bir külfeti olacak.

30 yıl önce yapılan içme suyu şebekesi ve kanalizasyon hattı artık iş göremez bir hale geldi. Yaklaşık 900 günde bitmesi planlanan bu hizmet birimi için Devletimiz yaklaşık 40 milyon TL civarında bir harcama yapacak dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...