ÇAMUR DERYASINDAN KURTULMAK İSTİYORUZ
1904 defa okunmuş - 25 Ocak 2017 - Çarşamba 12:58

Alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarının uzaması nedeniyle zor günler geçiren Yatağan Mahallesi halkı çamur deryasından kurtulmanın özlemini çekiyor.

Yaklaşık 1.5 yıldan bu yana devam eden alt yapı işlemleri yüzünden ana yollar ile ara sokakların kullanılmaz hale geldiğini belirten mahalle sakinleri ağır kış şartları olayın boyutunu biraz daha yukarılara taşıdı dediler ve şu açıklamalarda bulundular.

Bu yıl sürüncemede kalan alt yapı ve kanalizasyon şebekesinin yenilenmesi için ciddi adımlar atıldı. Çalışmalar neredeyse ikinci yılını dolduracak. Projenin bitmesine az bir süre kaldı ancak bizimde tahammülümüz kalmadı.

Yazın tozu, kışın çamuru sanki koca mahalleyi esir aldı. Kış şartlarının hüküm sürdüğü şu zamanda ise  kar ve yağmur yağışı tüm ulaşım güzergahını oldukça etkiledi.

Yaya olarak yürümenin adeta imkânsız hale geldiği ana yollar cadde ve sokaklarda araçlarla da bir yere intikal etmemiz oldukça zorlaştı.

Büyükşehir Belediyesi ve Serinhisar Belediyesi yetkililerinden özellikle istirham ediyoruz. Lütfen çalışmaları artık bitirin ki halkımız gün yüzü görsün. Evlerimiz, iş yerlerimiz tozdan, topraktan ve çamurdan kurtulsun. Öğrencilerimizde okullarına rahatça gidip gelsinler isteğinde bulundular.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...