KOBAŞ: İDDİALAR ASILSIZDIR
2222 defa okunmuş - 25 Ocak 2017 - Çarşamba 12:31

Geçtiğimiz hafta gazetemizde yayımlanan ‘Nakliyeciler Dertlerine Çare Arıyor’ haberine Belediye Başkanı Mehmet Kobaş’tan cevap geldi.

“Şahsım ve Belediyemizle ilgili kullanılan ifadeler tamamen asılsızdır” diyen Kobaş, “Neden ve nereden kaynaklandığını bilmemekle beraber haberde geçen ifadeler kesinlikle karalamaya matuftur” dedi ve açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Kapalı Pazaryeri için ilk aklımıza gelen gençlerin bir kapalı spor salonu gibi kullanması için basketbol, voleybol ve pinpon masaları koyma fikri oldu. Hatta iki adet basket potası yaptırdık. Pinpon masaları ve voleybol direkleri ve filesi siparişi verdik. 3 ayrı malzeme kulübesi yaptırdık,  talep olmayınca vazgeçtik.

Sonra kamyon garajı olarak kullanabilir miyiz fikri aklımıza geldi. Bizzat kamyoncular odası başkanı Nail Çillik beyefendiyi çağırarak durumu anlattım. Tabi pazar yerinin Belediye’den Perşembe ve Cuma günleri hariç belli bir bedel karşılığında kiralanması ve bir bedel ödenmesi gerektiği konusunu anlattım. Nitekim Nail Bey de bu duruma sıcak baktı ve kendilerinin de böyle bir şeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Yetkili kurullarla görüşüp bir cevap vereceklerdi. Bir daha ne arayan ne de soran oldu. Bu konuşmanın ötesinde ne esnafla ne pazarcılarla gazetede iddia edildiği gibi bir konuşma geçmedi” dedi.

Pazar yerinin herkese açık olduğu dönemde bazı olayların önünü alamadıklarını ve oranın adeta bir açık hava meyhanesine döndüğünü belirten Kobaş, “Pazar yerine izinsiz park eden araçlar, rastgele bırakılan tezgâhlar ve bilhassa geceleri içki âlem yerine dönüşmesi, sahahında daiçki şişesi kırıkları ve içki sofrası artıklarını temizlemekten bıktığımız için pazar yerine girişleri bariyerlerle kapattık. Düşüncemizde pazar yerini bu pis durumdan kurtararak başka türlü değerlendirmek vardı.

Bize bu konuda bir talep olursa gecelik veya saatlik bir bedel karşılığı bu işi yine yapabiliriz. Biz vatandaşa hizmet sunmak için buradayız. Ancak pazar yeri bütün vatandaşlarımıza aittir. Nasılsa pazarcılar bir bedel ödeyerek yararlanıyorsa araç park edende bir bedel ödemek zorundadır” dedi.

Yapılan açıklamalardan son derece üzgün olduğunu ve bir özür beklediğini de belirten Mehmet Kobaş, “Ben çıkan bu asılsız yazıya rağmen 15 Ocak tarihinde aşırı yağan sulu karı görünce esnafın mağdur olmaması için isteyen vatandaşların pazar yerine yüklü araçlarını koyabileceklerini dair anons ettirdim.

Açıklamayı yapan iki şahısla da bu konuyu hiç bir şekilde konuşmadık. Bu iki kamyoncu kardeşimize başkanları bu konuda bilgi vermediyse benim yapacak bir şeyim yok. Bunun yanında bu tip talepler sözlü değil yazılı olarak yapılır. Bu konuda herhangi bir vatandaş tarafından belediyemize yapılmış yazılı bir talep de yoktur.

Üstüne benim talepte bulunduğum ve yanıt alamadığım konu ile ilgili olumsuz tepki almam beni son derece üzmüştür. Kendilerinden bu konuda bir özür bekliyorum” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...