KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM
Orta doğu'da yaşanan insanlık dramının son safhaya eriştiğini belirten Serinhisar İlçe Müftüsü Ramazan Çoşkun, “Yüce Rabbimiz, ‘Mü’minler ancak kardeştirler’ buyuruyor. Biz de kardeşlerimize sahip çıkalım” dedi.
1206 defa okunmuş - 28 Aralık 2016 - Çarşamba 16:11

Orta doğu'da yaşanan insanlık dramının son safhaya eriştiğini belirten Serinhisar İlçe Müftüsü Ramazan Çoşkun “Bu kış-kıyamette yüz binlerce kişi evsiz barksız ve çaresiz kaldı.

 

Dünyanın gözü önünde devam eden olaylar silsilesini kayıtsızca seyreden ve ucuz söylemlerle katkı sağladığını düşünen sözde medeni devletlerin bu umursamazlığı bizlerin biraz daha aktif olmamıza neden olmuştur” dedi.

 

Kadirşinas Türk halkının her zaman olduğu gibi bu mezalime dur diyeceğini belirten Coşkun sözlerini şöyle sürdürdü: “Halkımız bu insanlık ayıbına bir kez daha dur demek, ihtiyaç sahiplerinin acılarını bir nebze olsun dindirmenin gayretine düşmüştür.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başlatmış olduğu bu girişimi Türkiye Diyanet Vakfı Serinhisar Şubesi olarak biz de dahil olduk. Suriye'deki kardeşlerimize, Halep'e uzanmanın tatlı telaşı içindeyiz.

 

İlçe merkezi ve mahallelerin desteğiyle un, gıda, çocuk giyim eşyası vb. gibi acil ihtiyaçlar listesi hazırladık. Bu güne kadar Allah'a şükür duyarlı vatandaşlarımız sayesinde 2 tır doldurulacak kadar yardım malzemesi toplandı ve girişimlerimiz aynı hızla devam etmektedir.

 

Bir çuval un için 60 TL bir adet gıda kolisi için de 50 TL’lik ücret belirlendi. Gerek malzeme olarak gerekse nakit para desteği yapılarak bu yardıma herkes katılabilir. Vatandaşlarımızdan bir ricamız olacak. Giyim eşyaları lütfen kullanılmamış olsun ki bir işe yarasın diyoruz. Oradaki kardeşlerimiz ve çocuklarımız da bu giysilerden yararlansın istiyoruz.

 

Sivil toplum kuruluşları, iş adamlarımız ve mahalle muhtarlarımızla istişarelerimiz devam ediyor. İnşallah bu hafta ortasına kadar bu yardımları 3 tıra hedefliyoruz dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...