Yatağanlı Öğrencilerden ‘Bir Atkı Bir Bere’ Projesi
Yatağan İlkokulu 1/B sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Münevver Sandıkcı rehberli-ğinde hazırlamış oldukları “Bir Atkı Bir Bere” projesini hayata geçirdiler.
1721 defa okunmuş - 21 Aralık 2016 - Çarşamba 14:28

Minik öğrenciler kocaman yürekleri ile kardeş okul Kocapınar İlkokulu öğrencileri için hazırladıkları atkı ve bereleri arkadaşlarına hediye ettiler.

 

Projenin amacının yardımlaşma ve kardeşlik duygularının küçük yaşlardan itibaren öğrencilere aşılanması olduğu  belirtildi.
Projenin ilk aşaması olarak Yatağan İlkokulu 1/B sınıfı öğrencileri aileleri ile sevdikleri renklerden ipler seçerek alışveriş yaptılar. Ardından veliler bu iplerden her biri ayrı el emeği, göz nuru birbirinden güzel atkı ve bereler ördüler. Sonrasında ise atkı ve bereler paketlenerek Kocapınarlı öğrencilere hediye edildi.

 

Yatağan İlkokulu sınıf öğretmeni Münevver Sandıkcı, projenin bir aydan daha uzun bir süreyi kapsadığını ifade ederken “Hazırlanan proje  hedefine ulaştı. Bunun en büyük kanıtı da hediyeleşme sırasında her iki okul öğrencilerinin de yüzünde oluşan gülümseme oldu. Projede bizleri yalnız bırakma-yan velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...