DENİZLİSPOR GENEL KURULA GİDİYOR
Denizlispor Yönetim Kurulu, her yönetimin mali açıdan kendi döneminden sorumlu olmasını sağlayacak ve üyelik sınırlamalarını kaldıracak tüzük değişikliği için olağanüstü genel kurul kararı aldı.
953 defa okunmuş - 09 Kasım 2016 - Çarşamba 09:46

Eski yabancı futbolculardan Sylla'nın 241 bin Euro alacağının ödenmesi konusunda yardımcı olmak için devreye giren Vali Ahmet Altıparmak'ın da isteği doğrultusunda harekete geçen yönetim, kongre tarihini 19 Kasım olarak belirledi. Tüzük değişikliği ile yönetimlerin kendi dönemlerindeki mali yapıdan sorumlu olarak gelecek dönemlere borç bırakmaması sağlanacak, ayrıca üye sayısının yüzde 5'i oranında artırılmasıyla ilgili sınırlama da kaldırılacak.

 

Kulüp Başkanı Süleyman Urkay, değişikliğin birkaç maddeyle sınırlı kalmayacağını, tüzüğü günün şartlarına göre yeniden düzenleneceğini belirterek, "Denizlispor'un mali sıkıntıdan kurtulması için çok önemli adımlar atmak gerekiyor. Tüzük değişikliğiyle yönetimlerin felsefesi de değişecek, her yönetim kendi dönemindeki borçlardan sorumlu hale gelecek" dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...