ACIPAYAM DEVLET HASTANESİ'NE YAG LAZER CİHAZI
Acıpayam Devlet Hastanesi'nde bağışta bulunun Ali-Fatma Çiftçi çifti için plaket töreni düzenlendi.
1569 defa okunmuş - 31 Ekim 2016 - Pazartesi 15:30

Törene Acıpayam Kaymakam Vekili Serkan Ayhan, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, Acıpayam Devlet Hastanesi Yönetimi katıldı. Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk YAG Lazer cihazını bağışlayan Çiftçi ailesine teşekkür ederken; “Bildiğiniz gibi 100 yataklı Acıpayam Devlet Hastanesi Yoğun Bakım, Diyaliz, Fizik Tedavi Ünitesi, Palyatif Bakım Merkezi, Dijital Röntgenler, EEG,EMG, Efor, EKO, gibi donanımlı ve özellikli birimleriyle hizmet veriyor. Bugün itibariyle bu özellikli hizmetlerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Acıpayamlı Ali ve Fatma Çiftçi isimli hayırsever çiftimiz YAG Lazer Cihazını alarak hastanemize kazandırdı. Bu cihaz ileri düzey bir tedavi cihazı olup katarakt ameliyatı sonrası göz merceğinde gelişen kireçlenmelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Cihaz Acıpayam başta olmak üzere bağlı mahalleler ve Serinhisar, Çameli, Yeşilova, Gölhisar gibi civar ilçelerin de tedavi ihtiyacını karşılayacaktır” dedi.

 

PALYATİF BAKIM MERKEZİ KENDİSİNE HAYRAN BIRAKTI
Plaket töreninin ardından protokol üyeleri tarafından Denizli'nin ilk olma özelliğini taşıyan 10 yataklı Palyatif Bakım Merkezine ziyaret gerçekleştirildi. Ocak ayından bu yana hizmet veren merkezde şu ana kadar 300 hastaya hizmet verildiğini söyleyen Uz. Dr. Berna Öztürk; “Merkezimiz kronik hastalığı bulunan, uzun süreli yatış, yakın takip ve ilgi gerektiren hasta grubuna hizmet vermektedir. Merkezimizde nitelikli (WC, Duş, TV, Buzdolabı) olarak döşenmiş tek kişilik odalarda misafir edilen hasta ve hasta yakınları 24 saat kaliteli sağlık hizmeti (Yoğun Bakım standart-larında) almaktadır. Ayrıca arzu ettiklerinde TV, kitap, dergi, el işleri, resim, müzik gibi pek çok aktiviteyi yapabilecekleri meşguliyet odasından da faydalanabilmektedirler” dedi.

 

ACIPAYAM DEVLET HASTANESİ GÜZEL İŞLERE İMZA ATIYOR
Acıpayam Belediye Başkanı Hulisi Şevkan da Acıpayam Devlet Hastanesi'nin güzel işlere imza attığını hastane çalışanlarının hastalarla bütünleşmiş olarak hizmet verdiğini söyledi. Şevkan: “Acıpayam Devlet Hastanesi bizim gururla andığımız Acıpayam ve çevre bölgelere hizmet veren bir hastanemiz. Vatandaşlarımıza hastanemiz nasıl diye sorduğumda bugüne kadar hastaneye gittik şu işimiz olmadı diyen daha olmadı. Tabi hastanenin güzelliğini yaratan buradaki sağlık çalışanlarımız. Halkımıza verdikleri güler yüzlü hizmetten dolayı hastanede çalışan sağlık çalışanlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yine Acıpayam Devlet Hastanesi'ne katkıların-dan dolayı Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk'e de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Acıpayam Kaymakam Vekili Serkan Ayhan da ilçe olarak Acıpayam'ın sağlık anlamında şanslı olduğunu vatandaşların her türlü sağlık işlerini ilçede halledebileceğini söyleyerek, bu imkânların sağlanmasında emeği geçen Genel Sekreter Uz. Dr. Berna Öztürk ve Acıpayam Devlet Hastanesi Yönetimine teşekkür etti.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...