FETÖ/PDY OPERASYONU DEVAM EDİYOR
Serinhisar'da bir kişi daha tutuklandı. Acıpayam Belediyesinde iki kişi açığa alındı.
1835 defa okunmuş - 20 Ekim 2016 - Perşembe 20:49

Mahkemesi Seydişehir-Konya'da devam eden ve aranan H.K. (30) Serinhisar'da yakalandı.

Pınarcık mahallesindeki ikametinde ele geçirilen H.K. Acıpayam Cumhuriyet Savcılığına nakledildi. Yapılan duruşmanın ardından tutuklu yargılanmasına hükmedilen şahıs Denizli Kocabaş Cezaevine götürüldü.

Öte yandan Acıpayam Belediyesi'nde sürdürülen Fetö/PDY operasyonunda iki çalışan daha açığa alındı. Bilindiği üzere Belediye'den daha önce de üç kişi görevlerinden uzaklaştırılmıştı. İşte haberin detayları.

Acıpayam Belediyesi'nde görevli iki memur FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındı. Acıpayam Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “15.07.2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin birlik ve bütünlüğüne karşı meydana gelen Darbe Teşebbüsü nedeniyle 23.07.2016 tarihli ve 29779 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “667 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 137. Maddesine istinaden; Acıpayam Belediyemizde çalışan 2 memur açığa alınarak yasal işlem başlatılmıştır. Acıpayam Belediyesi içerisinde süreçte açığa alınan ve yasal işlem başlatılan memur sayısı 5'e yükselmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi. 
Görevden alınanların Z.A. ile H.K. olduğu öğrenildi.  

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...