PROJELERİMİZ HIZLA DEVAM EDİYOR
Hükümet Konağı Belediye Hizmet Binası ve Yüksekokul projeleri ile yapımını Büyükşehir Belediyesinin üstlendiği Kültür sitesiyle ilgili resmi işlemlerin ardından inşaat aşamasına geçilmesi sevindirici gelişmeler olarak değerlendirildi.
1097 defa okunmuş - 29 Eylül 2016 - Perşembe 15:09

Konuyla ilgili son durumu paylaşan Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, “Daha önceki beyanlarımda ‘Serinhisar şantiye alanına dönecek’ diye söylemlerim olmuştu. Projelerin ardı ardına devreye girmesi bu görüşümüzü doğruladı” dedi ve görüşlerini şöyle aktardı.

 

“Yeni Hükümet Konağı ve Belediye Hizmet binamızın proje gereği hızla devam ediyor. Önceki gün tesviye betonu atıldı, dolayısıyla ilk harç resmen atılmış oldu. Bilindiği gibi bu proje için 450 gün süre tanınmıştı. Ümit ediyoruz ki bu zaman zarfında inşaat şekillenir ve tamamlanır.

 

Bunun yanında Yüksekokul İnşaatımız her geçen gün biraz daha şekilleniyor. Çalışmalara aralıksız devam ediliyor. Bütün hedefimiz 2017 Eğitim yılında öğrenci alımına başlamak ancak bazı teknik prosedürler, detaylar bu amacımızın bir yıl daha ertelenmesine sebep olabilir. Neticede geç olsun ama güç olmasın diyoruz.

 

Projemiz içerisinde 400 kişilik bir konferans salonu, çok amaçlı bir salonla beraber, kütüphane ve 15 adet dersliğimiz olacak. Bu da inşaat maliyetini arttıran önemli hususların başında geliyor.

 

Gerek Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği, gerekse şahsi olarak bazı girişimlerimize devam ediyoruz. 400 kişilik konferans salonu, çok amaçlı salon, kütüphane ve derslikler için gönüllü bağışçılarımız oldu.
Bunların sayısını arttırmak ve inşaatımızı sorunsuz bitirmek için çalışmalarımız devam ediyor.
Dersliklerimizin birinin fiyatı aşağı yukarı 60-70 bin TL arasında değişiyor. Bir kısmının satışını gerçekleştirdik ve resmiyete taşıdık.
Bir derslik yaptırmaya aday olan vatandaşımız bu alanın demiri, çimentosu, sıvası, kapısı, penceresi ve mefruşatıyla birlikte yapımını üstlenmiş olacak ve ismi bu dersliğe verilecek. Bu isimler ömür boyu orada kalacak” dedi.

 

Bu arada Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği Kültür Sitesi için son aşamaya gelindiğini aktaran Mehmet Kobaş, Nüfus Müdürlüğü ve Ziraat Bankası’nın geçici yerlere taşınması sanırım önümüzdeki günlerde neticelenecek ve yıkım işlemine geçilecek. Dolayısıyla bu proje de işlerlik kazanacak” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...