BİTMEZ DENEN O YOL TAMAMLANIYOR
1057 defa okunmuş - 11 Eylül 2016 - Pazar 18:37

16 Ekim 2015 tarhinde ihalesi yapılan daha modern ve daha üstün teknoloji kullanılarak belirtilen tarihten en kısa sürede bitirilmesi için Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin verdiği talimatla yapımı hızlandırılan yol çalışmalarında sona gelindi.
Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce Ankara merkezli firmaya yer teslimi yapıldıktan sonra çalışmalarına hız veren çalışma ekibi çalışmalarda son aşamaya geldi.
Çameli - Dedebağ - Darıveren -Cumaalanı arası toplam 22 km uzunluğa sahip olan yolda ihaleyi alan firmanın yoğun  çalışma temposu devam ederken, yol güzergahı boyunca adeta bir şantiye haline gelen Çameli - Acıpayam yolunda sanat yapıları da tamamlanmak üzere.
Öte yandan Aliveren Mahallesi’nde de 215 metre uzunluk ve 30 metre yüksekliğinde projelendirilen viyadük inşaatı çalışmaları da devam ediyor.
Çalışmalarla yakından ilgilenen Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli - Aliveren - Cumaalanı Bölgelerinde yolun son durumu hakkında bilgi aldı ve yerinde inceleme yaptı. Arslan, Çameli - Acıpayam arasında yol çalışmalarında hiçbir problemin olmadığını belirtti ve şunları söyledi:

ÇAMELİ’NİN KADERİ DEĞİŞİYOR
“2014 yerel seçimlerinde göreve geldiğimiz günden beri yapımını takip ettiğimiz işlerin başında Çameli - Acıpayam yolu geliyordu. Yeni yapılan Devlet Hastanemiz ve Çameli Kapalı Pazar Yerimiz tamamlandı. İnşaallah 3 Ekim tarihinde açılışını gerçekleştireceğiz. İmam Hatip Ortaokulumuz ve yanında bulunan 200 kişilik Kız Öğrenci Yurdu bitmek üzere. Turizm alanında ilçemize Dünya'nın her yerinden yerli ve yabancı misafirlerimiz ilçemizi ziyaret etmektedir. 2017 yılında da yapılacak olan Otogarımız, Hayri Dev Kültür Kompleksi ile Çameli’yi yeniden inşa ederek diğer ilçelerle yarışır bir ilçe olma yolunda ilerliyoruz

YAKIT VE ZAMAN TASARRUFU
Yeni Yapılan Çameli - Denizli yolu ile virajlar azalacak, yol genişleyecek ve eğim düşürülecek. Bu sayede yeni yol daha kısa, daha sağlıklı ve daha konforlu olacak. Yol çalışmaları konusunda desteklerinden dolayı Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’ye, Milletvekillerimize, ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a teşekkür ediyoruz.”

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...