ORGAN BAĞIŞI 4 KİŞİYE UMUT OLDU
Geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 33 yaşındaki İngilizce Öğretmeni Sezer Başdemir'in organları ailesi tarafından bağışlandı.
2229 defa okunmuş - 07 Eylül 2016 - Çarşamba 10:33

Beyin kanaması sonucu Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 33 yaşındaki İngilizce Öğretmeni Sezer Başdemir, Dahili Yoğun Bakım Servisi'ndeki 5 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen Başdemir'in organları ailesi tarafından bağışlandı. Sezer Başdemir'in 1 böbreği Kütahya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne, diğer böbreği İzmir Kent Hastanesi'ne, kalbi Antalya Akdeniz Üniversitesi'ne ve karaciğeri de Antalya Medikal Park Hastanesi'nde organ bekleyen hastalara gönderildi.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk duyarlı davranışlarından dolayı Başdemir'in ailesine teşekkür ederek oğullarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan aileye baş sağlığı diledi. Öztürk, Başdemir ailesinin bu davranışının tüm topluma örnek olması gerektiğini söyleyerek; “Türkiye'de binlerce hasta organ bağışı bekliyor. Organ bağışı da beyin ölümü gerçekleşen kişilerden alınan organlarla mümkün. Ben öncelikle herkesi, yaşarken organ bağışı ile ilgili fikirlerini aileleriyle paylaşmaya davet ediyorum. İnsanların beyin ölümü gerçekleştikten sonra aile görüşmesi esnasındaki en büyük sıkıntıları, 'Acaba yaşarken ister miydi?' sorusuna cevap aramak oluyor. Birçoğu bu yüzden organ bağışını kabul etmeyebiliyor. Herkes organ bağışına 'evet' desin. 33 yaşındaki Sezer Başdemir de Denizli Devlet Hastanemizdeki yaşam mücadelesinden sonra ne yazık ki aramızdan ayrıldı. Fakat ailesi üzüntülerini bir kenara bırakıp organ bağışında bulunarak başka ailelere umut oldular. Başdemir ailesine bu örnek davranışlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum ve kederli aileye baş sağlığı diliyorum” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...